Kargo Bilgilendirme

Sayın Eski Plakçı Takipçimiz,

Eski Plakçı’yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Plaklarınızın kargo ile tarafınıza gönderilmesi aşaması ile ilgili bu kısa bilgilendirmeyi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Kargonuz, satınalma aşamasındaki görüşmelerde aksi belirtilmedikçe, standart bir kargo firması ile ücreti tarafınızdan ödenmek üzere bize verdiğiniz adrese gönderilecektir. Kargonuz yola çıktığında süreci takip edebilmeniz için gerekli gönderi bilgisi talep etmeniz halinde ayrıca sizlere iletilecektir. Ayrıca talep etmeniz halinde, anlaşmalı kargo şirketi dışında da tercih edeceğiniz kargo şirketi ile gönderim sağlanıp sağlanamayacağını sormak üzere bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Paketinizi teslim aldığınızda sizin de göreceğiniz şekilde, kargonuz yolda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek gönderilecek ve üzerine ilgili uyarılar eklenecektir.

Paketleme ne kadar özenle yapılıyor olsa da, çok sık yaşanmamakla birlikte bazen kargo taşınması aşamasında Eski Plakçı’dan kaynaklanmayan sebeplerle kargoya zarar gelebilmektedir. Böyle bir durumda sorumluluğun kargo firmasında olduğunu bilmenizi isteriz.

Paketinizi teslim aldığınızda, paketin üzerinde normalin dışında bir hasar olması halinde mümkünse kurye adresinizden ayrılmadan, değilse teslimat üzerinden 24 saat geçmeden önce teslimatı yapan kargo şubesinde mutlaka tutanak tutulması gerekmektedir. Tutanak tutulduğunda ilgili hasarın karşılanması amacıyla gönderici olarak Eski Plakçı sürecin kargo firmasıyla takibinde her türlü desteği verecek ve zararın karşılanması için elinden geleni yapacaktır.

Ancak, hasarlı teslim edilmiş pakete rağmen tutanak ile kayıt altına alınmayan zararlardan Eski Plakçı’nın sorumluluk almayacağını belirtmek isteriz. Böyle bir durumda sorumluluğun paketin teslimini sağlayan alıcımızda olduğunu hatırlatmak isteriz.